Spanyolország legnagyobb vasútállomása az Atocha pályaudvar Madridban. Igazi különlegességnek számít, hiszen egy lenyűgöző négyezer négyzetméteres trópusi kert található a boltíves tetőablak alatt...

BARCELO NURA -  BUD, Repülő

BARCELO NURA - BUD, Repülő  5*

Spanyolország, Menorca
Indulások: 2026.06.09-tól
Időpontok: 51 db
Ellátás: ultra all inclusive
Ellátás: félpanzió
Ellátás: reggeli
Besorolás: 5*
Szállás: Hotel
Utazás: menetrendszerinti járattal

Kalkulált sztornó (útlemondási) biztosítást, melynek összege a részvételi díj 3%-a
Baleset- betegség- és poggyász biztosítást, melynek díja: 18 és 69 év között 2,5 EUR/fő/nap, 0-17 év között 1,25 EUR/fő/nap, 70 és 90 év között 5 EUR/fő/nap.
Viasale Comfort (standard ülőhelyfoglalás és elsőbbségi beszállás ez esetben az ingyenes kézipoggyász mellett egy további max. 10kg-os max. 55x40x23cm-es poggyász szállítható ) díja: 60€/fő oda-vissza útra Viasale Comfort Plus (standard ülőhelyfoglalás és 20 kg feladható poggyász) díja: 130€/fő oda-vissza útra
Ülőhelyválasztás (standard ülőhelyek): 30€/fő oda-vissza, ez esetben garantálható az egymás mellett történő utazás
VIP csomagot: mely budapesti indulás esetén a VIP váróban étel és italfogyasztást tartalmazó kényelmes tartózkodást biztosít az utasfelvétel (poggyászfeladás) és a kapunyitás közötti időszakban, alamint a privát transzfer szolgáltatás felárát a céldesztináción a repülőtér és a hotel között mindkét irányban





Figyelem! Más-más indulási dátum esetén a fenti információk változhatnak. Kérjük, a részletekért érdeklődjön munkatársainknál!

2 115 Ft/fő-től +

Spanyolország egyik legnagyobb vasútállomása az Atocha pályaudvar Madridban. Igazi különlegességnek számít, hiszen egy lenyűgöző, négyezer négyzetméteres trópusi kert található a boltíves tetőablak alatt.


Az állomás azon része, amely az üvegházként is funkcionál,1851-ig nyúlik vissza az időben, ekkor avatták ugyanis fel a pályaudvart. Azonban ez sajnos 1892-ben részben leégett, így többször fel kellett újítani.

A legutolsó felújításra 1992-ben került sor, ekkor azonban a vasúti forgalom alól teljesen kivonták így helyet kaptak benne az üzletek, kávézók és éjszakai klubok valamint az elképesztő mini botanikus kert. Több mint hétezer növény, mintegy kétszázhatvan különböző fajból díszíti a kertet, beleértve még 22 halfajt és több teknőst is a tóban.

A nyári hónapokban, amikor a száraz és meleg levegő beszivárog az üvegtetőn több száz vízpermetező varázsolja valóságos dzsungellé a belső teret. Igazán egyedi és különleges élményt jelent az impozáns belső tér és a növények együttes hatása.

Ha Madridba vagy környékére látogatunk, mindenképpen érdemes felkeresni az Atocha pályaudvart. Kíváncsi turisták és még kíváncsibb objektívek számára sem fog csalódást okozni.