Idén ötödik alkalommal kerülnek megrendezésre Magyarországon a Baszk Kulturális Napok, melynek célja a baszk népről alkotott hazai, jobbára sztereotípiákra épülő kép átformálása. A korábbi évekhez hasonlóan Szegeden és Budapesten tartandó programok mindenki számára változatos lehetőséget kínálnak a baszk kultúra megismerésére...

Benibeach Apartman - Budapest, Repülő

Benibeach Apartman - Budapest, Repülő  2*

Spanyolország, Costa Blanca, Benidorm
Indulások: 2026.05.02-tól
Időpontok: 42 db
Ellátás: önellátás
Típus: Tengerparti üdülés
Besorolás: 2*
Szállás: Apartman
Utazás: menetrendszerinti járattal

Benibeach Apartman:

Fekvése: a népszerű apartmanház Benidorm Poniente strandján, közvetlenül a tengerparton helyezkedik el. Az Alicante Airport kb. 55 km-re található, Benidorm központja kb. 1,5 km-re, az óváros pedig kb. 1 km-re érhető el. A környéken éttermek, bárok, üzletek és tömegközlekedési lehetőségek is könnyen elérhetők. Az apartmanokból szép kilátás nyílik a tengerre és a partszakaszra.

Szobák: az apartmanok egyszerűen berendezettek, légkondicionáltak (szezonálisan), saját fürdőszobával, konyhasarokkal (alapfelszereléssel), hűtőszekrénnyel, nappali résszel és TV-vel rendelkeznek. A legtöbb apartman erkélyes, tengeri vagy oldalirányú kilátással. Az apartmanok több fő elhelyezésére is alkalmasak, így ideálisak családok vagy baráti társaságok számára.

Szolgáltatások: recepció, lift, kültéri medence, napozóterasz, parkolási lehetőség (korlátozott számban), internetezési lehetőség csak a recepción ,az apartmanokban sajnos nincs Wifi, vagy nagyon gyenge.

Sport és szórakozás: szabadtéri medence, napozóágyak és napernyők a medencénél. A közelben különféle vízi sportok érhetők el a tengerparton (térítés ellenében), valamint Benidorm központjában számos szórakozási lehetőség található.

Ellátás: önellátás (az apartmanok saját konyhával rendelkeznek). A közelben számos étterem és bár kínál étkezési lehetőséget.

Gyermekkedvezmény: két felnőtt és egy vagy több gyermek egy apartmanban történő elhelyezése esetén, meglévő ágyakon.

Az apartmanház kiváló választás azok számára, akik közvetlen tengerparti elhelyezkedésű, ugyanakkor önállóbb, kötetlenebb pihenésre vágynak, és könnyen szeretnék elérni Benidorm nyüzsgő központját is.

Mostantól a benidormi nyaralások ideje alatt magyar nyelvű, helyi asszisztenciát biztosítunk telefonon! Kollégánk készséggel ad tájékoztatást az általa szervezett kirándulásokról is – ezekről az indulás előtti utastájékoztatóban részletes információt küldünk.

FONTOS INFORMÁCIÓ: lemondás esetén a repülőjegy 150 000 Ft / fő ára (amely tartalmazza a repülőtéri illetéket és a légiközlekedési pótdíjat is) nem visszatéríthető!

Csomagszállítás: a részvételi díj személyenként egy darab kisméretű kézipoggyász (40x30x20cm, amelynek el kell férnie az ülés alatt) vihető a fedélzetre. Extra csomagfeladás külön térítés ellenében szállítható (kalkuláció szerint). A csomagszállítási szabály egyes időszakokban és programtípusnál a fenti leírtaktól eltérhet, az aktuális feltételekről érdeklődjön irodánknál. A kétéves kor alatti gyermekek részére a babakocsi ingyenesen szállítható.

Gyermekkedvezmények: Amennyiben csecsemő (2 éves korig) is utazik, az Ő teljes részvételi díja 30.500 Ft, amely tartalmazza a részvételi díjat, a foglalási díjat, az illetéket, a transzfert, a bébiágyat lekéréssel. A csecsemő a repülőn külön ülőhely nélkül utazik.

Gyermekenként egy összehajtható babakocsi a repülőn ingyen szállítható. Két felnőttel egy szobában elhelyezett gyermek részvételi díját az adott szálloda árlistája tartalmazza.

Fix ülőhelyfoglalás: a fix ülőhely nélküli jegyfoglalás esetén a légitársaság véletlenszerűen osztja ki a helyeket, így nem garantált, hogy egy foglalásban szereplő utasok nem szükségszerűen ülnek egymás mellett. A feláras szolgáltatás szabad kapacitás függvényében foglalható, kivétel prémium ülések.

Tervezett menetrend:

Budapest - Alicante 05:10 - 08:25
Alicante - Budapest 09:10 - 12:10

A légitársaság a menetrend változás jogát fenntartja!

Ez az ajánlat utazási csomagként értékesíthető.

 

233 736 Ft/fő-től +

Idén ötödik alkalommal kerülnek megrendezésre Magyarországon a Baszk Kulturális Napok, melynek célja a baszk népről alkotott hazai, jobbára sztereotípiákra épülő kép átformálása. A korábbi évekhez hasonlóan Szegeden és Budapesten tartandó programok mindenki számára változatos lehetőséget kínálnak a baszk kultúra megismerésére.

 

 

Morvay Károly, az ELTE professzorának évtizedeken át tartó úttörő munkáját követően néhány éve új erőre kapott a baszk nyelv oktatása Magyarországon. 2012 óta Európa egyik legősibb nyelvének, az euskarának a tanítása immár itthon is a hivatalos baszk lektorátusuk köré szerveződik, nem utolsósorban Izaskun Pérez korábbi lektor állhatatos munkájának köszönhetően. Az általa indított baszk kulturális összejövetel lassan hagyománnyá vált Szegeden és Budapesten is, amelynek gyümölcseként idén ötödik alkalommal tartanak Baszk Kulturális Napokat hazánkban. A korábbi évektől eltérően ezúttal négy napos rendezvénysorozatra lehet készülni, hiszen a Szegedi Tudományegyetemen és az ELTÉ-n rendezett programok mellett egy hódmezővásárhelyi előadás, valamint a Budapest Folk Feszt keretein belül egy népzenei nagykoncert is színesíti a repertoárt.
Íme a részletes program:

 

Április 23. 18:00 - Nyugi Kert (6723, Szeged Vitéz utca 28.)
Txapelketaren Eguna Szegeden: Pintxo- és mus kártya bajnokság

A Szegedi Tudományegyetem campuszától egy kőhajításra kerül megrendezésre a Tisza-parti Baszk Kult. Napok hagyományos pintxo-készítő versenye, amelyre mindenki benevezhet saját miniatűr gaszto-remekművével. Baszkföldön ugyanis tapas helyett a pintxo-kultúra virágzik, a tradicionális baszk kanapék pedig az utóbbi évek nemzetközi gasztro-hódításainak is szerves részét képezik. A zsűri elnöke Oxel Uribe-Etxebarria lektor lesz, aki a kulináris élvezetek mellett egy hamisítatlan mus kártya bajnokságra is meginvitálja a játékoskedvű érdeklődőket.

Április 24. 17:00 - Emlékpont Múzeum (6800 Hódmezővásárhely, Andrássy utca 34.)

Hitzaldia: Baszkföld - Identitás, hagyomány és jövő

Izaskun Pérez, a Szegedi Tudományegyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem januárban leköszönt lektora mögött igen hosszú út van. A kétértelmű megfogalmazás szándékos, hiszen Izaskun egyenesen Németországból érkezik hódmezővásárhelyi előadását megtartani, amelyben hazája kultúrájáról hét nálunk töltött év után ismét magyaroknak beszél. A fiatal tanár és fordító speciális perspektívával rendelkezik Baszkföldről, hiszen sok éve külföldről szemléli saját hazáját. Előadásában beszél majd nyelvről, történelemről és politikáról is a baszk identitás legkisebb közös többszörösének megtalálása reményében, egy kicsit talán már magyar szemmel is.

 

Április 25. 17:00 - ELTE Spanyol Tanszék (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/C, I. em.)
Euskal Eguna: baszk mozi beszélgetés, valamint pintxók a Padrón Tapas Bárban

Alberto Gorritiberea baszk rendező Arriya (A kő) című díjnyertes játékfilmje valódi csemegével kecsegtet a filmművészet kedvelői számára. A 2011-es Málagai Filmfesztiválon több kategóriában is díjazott alkotásban dráma és szerelem keveredik a baszk identitás örvényében. A filmről hosszabb beszélgetés folytatása után a résztvevők az ELTE campuszáról közösen vonulnak át a közeli Padrón Tapas Bárba, ahol az alkalomra készített gastro-finomságokból hagyományos baszk dallamok kíséretében lehet majd szemezgetni. Az eseményre a számos baszk vendég mellett minden érdeklődőt szeretettel várnak.

Április 26. - Fonó Budai Zeneház (1116 Budapest, Sztregova utca 3.)

Kontzertua: Juan Mari Beltran és a Góbé Zenekar

Juan Mari Beltran baszk népzenész fellépése a Budapest Folk Feszt egyik kiemelkedő eseményének ígérkezik, amelyet az este magyar fellépői is megerősítenek. A korábbi évek Baszk Kulturális Napjain nagy tapasztalatot szerző Góbé Zenekar ezúttal a Pireneusok népi hangjainak egyik legkiemelkedőbb alakjával lép közös színpadra Juan Mari Beltran txalaparta-művész személyében. Beltran spanyol koncertkörútjának hiátusaként Budapesten a magyar közönségnek is bemutatja az ősi baszk ütőshangszert, a txalapartát, mintegy méltó befejezését adva az ötödik Baszk Kulturális Napoknak is.

 

 

További érdekes írások Baszkföldről: KultúrTapas