A legkedvezőbb alapárak alakulása:
Legjobb alapár:
- 9 nap / 7 éj
539 990 Ft / fő
- 9 nap / 7 éj
539 990 Ft / fő
Fekvése: a hatemeletes, csodás trópusi kerttel rendelkező színvonalas szálloda a félsziget közepén található, kb. 7 kilométerre Varadero központjától, közvetlenül a homokos tengerparton. A hotel közvetlen közelében található az új bevásárlóközpont, valamint egy golfpálya.
Szobák: minden szoba fürdőszobás, légkondicionált, tv-vel, telefonnal, hajszárítóval, széffel, minibárral (naponta vízzel, üdítőkkel és sörrel feltöltve), vízforralóval és vasalóval felszerelt. A szobákhoz erkély vagy terasz tartozik kertre vagy tengerre néző kilátással. A „The Level” típusú szobák ízlésesebben berendezettek, vendégeik néhány exkluzív szolgáltatás igénybevételére is jogosultak.
Szolgáltatások: éttermek (kubai különlegességekkel, nemzetközi és japán ízekkel - egyes éttermekben előzetes helyfoglalás szükséges), snack bár, grillbár, lobby- és beach bár, fodrászat, autóbérlés, pénzváltás, konferencia szolgáltatások, széfbérlés, internetkávézó, ékszerbolt, ajándéküzletek. Egyes szolgáltatások csak térítés ellenében vehetők igénybe.
Sport és szórakozás: több medence, gyermekmedence, nappali és esti animációs programok felnőtteknek és gyermekeknek, játszótér, miniklub, fitneszterem, aerobic, tollaslabda, íjászat, 2 teniszpálya, strandröplabda, nem motorizált vízi sportok a parton: vitorlázás, kenu, snorkeling; térítés ellenében: szépségszalon, masszázs, motorizált vízi sportok.
Étkezés: all inclusive (reggeli, ebéd és vacsora büférendszerben, napközben snackek, helyi alkoholos és alkoholmentes italok, illetve a nem motorizált sporteszközök térítésmentes használata.
Gyermekkedvezmény: két felnőtt és egy gyermek egy szobában történő elhelyezése esetén, pótágyon.
(181128)
Melia Varadero Hotel
Egyéb szolgáltatások:
5*, Hotel
1. nap: Budapest-Havanna
Találkozás a repülőtéren, indulás Havannába menetrendszerinti járattal átszállással. Érkezés. Transzfer a választott szállodába, szállás.
2-7. (2-10.) nap: Varadero
Reggeli a szállodában. Szabadidő, lehetőség fakultatív programokra. Szállás Varadaeroban, vacsora.
8-9. (11-12.) nap: Havanna-Budapest
Elutazás Budapestre menetrendszerinti járattal, érkezés.
Az első nap és az utolsó két nap utazási napok, ezért ezekre nem szervezünk programot!
Varadero mindössze 140 km-re található Havannától. Kuba legrégibb üdülőhelye, mely a csaknem 24 km
hosszú, egybefüggő, fehérhomokos tengerpartja miatt egyben a legkedveltebb is. A félszigeten a széles hotelválasztékból mindenki megtalálja a számára leginkább megfelelőt, csakúgy, mint a gazdag fakultatív
programkínálatból. Varadero kiváló infrastruktúrával rendelkezik, a közbiztonság pedig tökéletes. Kisgyermekes
családok számára is ideális.
Általános információk: Utazás Budapest – Havanna – Budapest útvonalon menetrendszerinti járattal európai
átszállással. Az ártáblázatokban található részvételi díj tartalmazza a repülőjegyet, a szállást kiválasztott
kategóriában 7 vagy 10 éjszakás tartózkodásra az ártáblázatban megjelölt ellátással. A repülőút alatt fedélzeti
ellátás biztosított. A helyszínen magyar nyelvű telefonos asszisztenciát biztosítunk.
Repülőjegy foglalás kiegészítő feltételei: Az utazási csomagárak már tartalmazzák az oda-vissza út alapdíját.
A repülőtéri adók, illetékek és pótdíjak külön fizetendők. A repülőtéri illetékek az árfolyamváltozása miatt kis
mértékben eltérhetnek. A repülőjegyek foglalást követően kiállításra kerülnek, ezt követően nem módosíthatóak,
a jegyárak nem visszatéríthetőek. A sztornóbiztosítás a teljes részvételi díjra számítandó.
A részvételi díjon felül kötelezően fizetendő: repülőtéri illeték, légiközlekedési pótdíj,
transzfer, turistakártya, sztornóbiztosítás 1%, foglalási díj.
Igény esetén utasbiztosítás köthető. Kilépési illeték (25CUC) helyszínen fizetendő.
Ez az ajánlat utazási csomagként értékesíthető.
Havanna régi- és modern városrészét bejáró városnézés. A főbb nevezetességek: Forradalom tér, Villanegyed, Malecon,
és a világörökség részévé nyilvánított Havanna óvárosi részének „Habana Vieja” – megtekintése: Katedrális tér, Capitolio,
Plaza de Armas, Plaza San Francisco de Assis, Plaza Vieja. Megismerkedés a rum készítésével, kóstolóval.
A programból nem maradhatnak ki Hemingway kedvenc törzshelyei sem.
A programot Havanna legnagyobb kézműves piacával zárjuk.
Egész napos kirándulás, változatos programokkal. Hajókázás a biztonságos katamaránon, közben megálló a tenger közepén található delfináriumban, fürdés a delfinekkel. Majd továbbindulás, megálló egy közeli korallzátonynál, ahol snorkeling és fürdés a tengerben. Végül kikötés Cayo Blanco szigetén, ahol 2-3 óra szabadidő fürdésre, napozásra. A hajó a kora délutáni órákban indul vissza, a visszautat vitorlával tesszük meg. A program Cayo Blanco szigetén büfé ebédet, a teljes program során pedig korlátlan italfogyasztást tartalmaz..
A kirándulás során bejárjuk az ország középső és déli részét, egészen a karib-tengeri oldalig. Megismerhetjük az ország kultúráját és történelmét. A túra állomásai az UNESCO Világörökség részét képezik! A kirándulás első álomása Santa Clara, ahol megtekintjük a Che Guevara mauzóleumot. Városnézés Trinidad-ban, az egykori gazdag cukorbárók palotái között sétálva, itt büfé ebéd egy helyi kubai étteremben. Továbbindulás Cienfuegos-ba. Városnézés, séta a Boulevard-on, a város főterének, katedrálisának és a Thomas Terry színháznak a megtekintése. Majd visszatérés Varadero-ba. Ez egy országjáró nagy túra, azoknak ajánljuk, akik nyitottak az ország kultúrája és történelme iránt és szeretnének minél többet látni ebből a gyönyörű országból!
Fürdés delfinekkel a Varadero természetes lagúnájában kialakított Delfináriumban. A foglalkozás kis csoportokban történik. A kb. 20-30 perces fürdőzés során a delfinek játszanak, labdáznak, felugranak, puszit adnak, húzzák-tolják a vízben a résztvevőket. Felejthetetlen élmény felnőttnek és gyermeknek egyaránt. A fürdést az elmaradhatatlan Delfin Show megtekintése követi. A fürdés során lehetőség van fényképek készíttetésére, ennek költségét a program ára nem tartalmazza.
Indulás reggel autóbusszal a Varadero-tól 170 km-re, a Zapata félsziget természetvédelmi területen található Guama-ba. Ez a mocsaras vidék ideális élőhelyet biztosít többek között a madarak és a krokodilok számára. A krokodilfarm meglátogatása után kis motorcsónakkal suhanunk a Laguna Del Tesoro-n („kincses tavon”), mely nevét az egykoron itt élő indiánok ősi legendájáról kapta. Ha szerencsénk van, kirándulásunk során több ritka madárfa példányait is megpillanthatjuk. A folyó partján megtekintjük az indián falut, ahol indián szobrok mutatják be nekünk a falu egykori mindennapjait és az ott élő indiánok életét.
Hangulatos halászfalvakon át, a Karib-tenger partjain haladva következő megállónk Kuba legmélyebben található, látogatók előtt is nyitott barlangjához (La cueva de los peces) vezet, ahol snorkelezni is lesz lehetőségünk, hogy megtekintsük ezt a varázslatosan szép, színpompás vízi élővilágot.
Ezután maradunk a Disznó-öbölben, ahol a Playa Girón invázió emlékére emelt múzeumba is betérünk, és búvárkodásra is van lehetőség. Ebéd egy helyi, kubai étterembe, ahol a bátrabbak akár a krokodilhúst is megkóstolhatják.
Kalandos kirándulás és sokszínű program terepjáróval. Autózás a Varadero körüli ültetvényeken, átkelés folyón, vízmosáson, majd Jetski és hajózás a Yumuri folyón, snorkeling a tengerben és fürdés egy barlangi tóban. Ebéd egy igazi kubai ranch-on, ahol pihenési, lovaglási lehetőség, majd a visszaúton megálló Matanzas városban. Egész napos program. Egy jeep-be sofőrrel együtt 4 fő ül. Az autókat a résztvevők vezetik. Aki vezetni szeretne, annak jogosítvány és min. 21 évet betöltött életkor szükséges.
A naptár segítségével válassza ki mikor kíván indulni! A naptár csak a foglalható időpontokat tartalmazza. Az idősávon jobbra-balra tud mozogni a nyilak segítségével, választását pedig a sárga szín jelöli.